Janusz Oksiejczuk

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 2002 roku uzyskał tytuł magistra ekonomii. Posiada dyplom ACCA. Ukończył szereg kursów i szkoleń z zakresu finansów, rachunkowości, restrukturyzacji finansowej oraz doradztwa transakcyjnego.

Swoją karierę rozpoczął w dziale audytu finansowego w PricewaterhouseCoopers. W kolejnych latach skoncentrował się na doradztwie transakcyjnym przy procesach fuzji i przejęć przedsiębiorstw w PricewaterhouseCoopers, a następnie w Deloitte. Pracował także w Royal Dutch Shell w dziale nadzoru projektów wydobywczych. Początkową część swojej kariery zawodowej spędził za granicą (Holandia, Australia), a od 2007 roku pracuje w Polsce. W 2013 roku został pracownikiem Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), gdzie pracował w departamencie inwestycyjnym, a następnie departamencie nadzoru właścicielskiego. W ramach nadzoru PFR pełni funkcję członka rady nadzorczej w PESA S.A. oraz H.Cegielski-Poznań S.A.

Z końcem 2018 r. powołany do funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych spółki Nowe Jaworzno Grupa TAURON, która odpowiada za przygotowanie, budowę oraz działalność nowego bloku o mocy 910 MW, który powstaje na terenie Elektrowni Jaworzno.